OGÜN KAPTANOĞLU KİMDİR? -Röportaj -SosyetePLUS

OGÜN KAPTANOĞLU KİMDİR?

OGÜN KAPTANOĞLU KİMDİR?

Tarihi:

Özel şirketlerde saha koordinatörlüğünü görevini üstlendi. 2003 senesinde Hababam Sınıfı Merhaba sinema filminde rol aldı, bunu takip eden Hababam Sınıfı sinema filmi serisinde yardımcı oyunculuğunu icra etti. Bu dönemde oyunculuk mesleğini sürdürebilmek için İstanbul’a yerleşti ve farklı meslek guruplarında çalıştı.

Ulusal kanallarda, dizilerde oyunculuğunu sürdürdü. 2006 senesinde senarist Osman Dikiciler'in tavsiyesi üzerine yönetmen Aytan Gönülşen'nin Kardan Adamlar adlı sinema filminde Hazım Körmükçü ile ilk başrol oyunculuğu performansını gösterdi.Bu film ile 2006 Antalya Film Festivalinde yarıştı, hemen akabinde Kartal Tibet'in yönetmenliğinde Amerikalı’lar Karadeniz’de adlı sinema filminde rol aldı.

ASLI ÜZEL: 

Öncelikle oyuncu olmasaydın ne olmak isterdin?

OGÜN KAPTANOĞLU: 

Çocukluk hayalim savaş pilotu olmaktı. Fakat bazı sağlık sorunlarımdan dolayı olamadım ama hep istediğim hava kuvvetlerinde savaş pilotu olmaktı.

ASLI ÜZEL: 

Oyunculuktan önce sporculuk geçmişin var. Daha önce Karşıyaka basketbol takımında oynadınız, oyunculuk mu sporculuk mu daha keyifli?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Muhtemelen sporculuk daha keyifli ama şu anda bir oyuncu olarak oyunculuğu da çok seviyorum.

ASLI ÜZEL:

Arkadaşlarınız arasında sana takılan bir lakap var mı?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Bana “kaptan” diye hitap ederler babamın da lakabı da kaptanmış.

ASLI ÜZEL:

Parmaklıklar Ardındaki “Cengiz” karakteriyle bütün Türkiye’nin tanıdığı bir isim oldun. Peki Cengiz ile benzediğin yönlerin var mı?

OGÜN KAPTANOĞLU: 

Bana ilk Cengiz rolü teklifi geldiğinde çok disiplinli bulmuştum. Fakat işin içine aşkta girince Cengiz’in yaptığı herşeyi Ogün de yapardı.

ASLI ÜZEL:

Boş zamanlarda neler yapıyorsunuz?

OGÜN KAPTANOĞLU:

En yakın dostlarımla beraber olmaktan keyif alıyorum. Genellikle Hazım Körmükçü’nün stüdyosun da ya da İzmir Balıklıova’daki evim de dinleniyorum.

ASLI ÜZEL:

Bu sezon yeni projeleriniz neler?

OGÜN KAPTANOĞLU:

En yakın zamanda Star TV de “Kızlarım” adlı bir dizide oynayacağım. Dizi de “Veysel” karakterini canlandıracağım. Ekim ayında vizyona girecek olan yönetmenliğini Osman Dikiciler’in yaptığı “BİR GEVREK BİR BOYOZ İKİDE KUMRU” adlı sinema filminde rol aldım.

ASLI ÜZEL:

Bu filmi bende merakla bekliyorum filmin konusuyla ilgili biraz bilgi verirmisiniz.

OGÜN KAPTANOĞLU:

Öncelikle çok güzel bir aşk hikayesi konu alınıyor. “1950 li yıllarda yaşanan bir aşk hikayesini günümüze taşıyor. Osman Dikiciler çok güzel bir projeye imzasını attı.” İzmir’i bu kadar güzel anlatan bir film olmasına rağmen İzmir’den bu konuda yeterince destek alamadık. Fakat film vizyona girdiğinde elini taşın altına koymayanlar filmi izledikten sonra İzmir’in tanıtımında ne kadar faydalı bir iş olduğunu eminim ki görecekler.

ASLI ÜZEL:

Kendinize örnek aldığınız oyuncular kimler?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Örnek değil de oyunculuğunu beğendiğim sanatçılar var. Mesala Mehmet Günsurun oyunculuğunu çok beğeniyorum.

ASLI ÜZEL:

Şu anki dizi sektörünü nasıl buluyorsunuz?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Ben dizi izlemiyorum ve televizyona bağlı yaşamayı sevmiyorum. Beğendiğim projeler var. Dizi sektörü çok büyüdü. Hafta içinde 100’e yakın dizi var. İçlerinden 4 yada 5 tanesini başarılı buluyorum.

ASLI ÜZEL:

En son hangi filmi izlediniz?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Hızlı ve Öfkeli

ASLI ÜZEL:

Şu an hayatında birlikte olduğunuz birisi var mı?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Hayır yok. Olursa da ben bunu açıkça paylaşırım.

ASLI ÜZEL:

İlk başrolünü oynadığın film “Kardan Adamlar” filmiydi, nasıl bir duyguydu?

OGÜN KAPTANOĞLU: 

Çok büyük bir heyecandı. Başrol oynamak çok keyifli aynı zamanda da büyük bir sorumluluk istiyor. Hazım Körmükçü ile birlikte oynamıştık ve bu film Antalya Film Festivali’nde Altın Portakal’a aday gösterilmişti. Kardan Adamlar filmi bu yüzden oyunculuk hayatımda önemli bir yer etmiştir.

ASLI ÜZEL: 

Hangi takımı tutuyorsun?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Bir İzmir’li olarak KARŞIYAKA’lıyım.

ASLI ÜZEL: 

Son olarak ne söylemek istersiniz?

OGÜN KAPTANOĞLU:

Tüm dostlarıma, beni takip eden sevenlerime ve herkese çok teşekkür ediyorum. 

ASLI ÜZEL: 

Bu güzel ve keyifli sohbet için sana çok teşekkür ederim, bundan sonraki oyunculuk hayatında ve özel hayatınız da size başarılar dilerim.


Haberin Okunma Sayısı : 6173

YORUMLAR